55/4324-22-0/9-0CS2642
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
VIGOR # :
Description
55/ CABLE OUTER SPACE
Catalog
Multiple Conductor Cables
DataSheet
55/4324-22-0/9-0CS2642 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:2
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:19/34
Conductor Material:Copper Alloy, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.088" (2.24mm)
Shield Type:-
Length:-
Jacket Color:Black
Ratings:-
Features:-
Voltage:600 V
Operating Temperature:200°C
Usage:-
Jacket (Insulation) Thickness:0.0050" (0.127mm)