810E20SLE-500FT
Manufacturer
Nanmac
VIGOR # :
Description
CABLE 20 AWG 500'
Catalog
Multiple Conductor Cables
DataSheet
810E20SLE-500FT PDF
Type Description
Series:G9
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:-
Wire Gauge:20 AWG
Conductor Strand:-
Conductor Material:-
Jacket (Insulation) Material:Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Diameter:-
Shield Type:-
Length:500.0' (152.4m)
Jacket Color:-
Ratings:-
Features:-
Voltage:-
Operating Temperature:-
Usage:Thermocouple
Jacket (Insulation) Thickness:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
9535 060U1000
9535 060U1000
CBL 5COND 24AWG SHLD
5201UH 0081000
5201UH 0081000
CBL 2COND 16AWG PO FRPVC
5564C SL002
5564C SL002
CABLE 19COND 20AWG SHLD 500'
ST-202A
ST-202A
CMC, TROID, 600OHM, 50MOHM
BULB SOCKET DOUBLE GRAY
CABLE FFC 17POS 1.25MM 2"
810E20SLE-500FT
810E20SLE-500FT
CABLE 20 AWG 500'