AT221934 RD001
Manufacturer
Alpha Wire
VIGOR # :
Description
HOOK-UP STRND 22AWG RED 1000'
Catalog
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
DataSheet
AT221934 RD001 PDF
Type Description
Series:-
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:19/34
Conductor Material:Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material:Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.049" (1.24mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.009" (0.23mm)
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:600V
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Jacket Color:Red
Ratings:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CRT24-8BK-100
CRT24-8BK-100
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK 100'
3253 OR005
3253 OR005
HOOK-UP STRND 18AWG ORANGE 100'
2475/26 BU-1000
2475/26 BU-1000
HOOK-UP STRND 26AWG BLUE 1000'
30088
ELEMENT KIT HG-202D 220V
AT221934 RD001
AT221934 RD001
HOOK-UP STRND 22AWG RED 1000'
F3-1-CU-CER
F3-1-CU-CER
CU, MINI MALE PLUG, CERAMIC
BLM15HD601SN1D
BLM15HD601SN1D
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN