HTPVC-18-STR-100-BLACK
Manufacturer
TubeDepot
VIGOR # :
Description
18 AWG STRD HI TEMP PVC WIRE 100
Catalog
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
DataSheet
HTPVC-18-STR-100-BLACK PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:-
Wire Gauge:18 AWG
Conductor Strand:-
Conductor Material:-
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:-
Jacket (Insulation) Thickness:-
Length:-
Voltage:-
Operating Temperature:-
Jacket Color:-
Ratings:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HOOK-UP STRND 22AWG ORANGE 100'
5853/19 BR001
5853/19 BR001
HOOK-UP STRND 26AWG BROWN 1000'
3079 VI005
3079 VI005
HOOK-UP STRND 14AWG VIOLET 100'
VS-3ECH02HM3/9AT
VS-3ECH02HM3/9AT
DIODE GEN PURP 200V 3A SMC
CONN SOCKET 22AWG CRIMP TIN
HTPVC-18-STR-100-BLACK
HTPVC-18-STR-100-BLACK