44A0111-18-9-L038
Description
HOOK-UP DUAL WALL STRND 18AWG
DataSheet
44A0111-18-9-L038 PDF
Cable Type:Hook-Up, Dual Wall
Wire Gauge:18 AWG
Conductor Strand:19/30
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.065" (1.65mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.0031" (0.080mm)
Length:-
Voltage:600V
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Jacket Color:White
Ratings:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
782133 YL005
782133 YL005
HOOK-UP STRND 2AWG 600V YEL 100'
81044/9-2-9
81044/9-2-9
891000 BK002
891000 BK002
HOOK-UP STRND 10AWG BLACK 500'
SXT2148DC17-30.000MT
SXT2148DC17-30.000MT
CRYSTAL 30.0000MHZ 8PF SMD
44A0111-18-9-L038
44A0111-18-9-L038
HOOK-UP DUAL WALL STRND 18AWG
CN12110_LENA-S-DL
CN12110_LENA-S-DL
REFLECTOR 111MM RND NICHIA