22UL1007STRYEL
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 300V YELLOW
DataSheet
22UL1007STRYEL PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:7/30
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.062" (1.57mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.016" (0.41mm)
Length:100.0' (30.5m)
Voltage:300V
Operating Temperature:105°C