CT2885-9-50
Manufacturer
Cal Test Electronics
VIGOR # :
Description
TEST LEAD 15AWG 1000V WHITE 164'
Catalog
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
DataSheet
CT2885-9-50 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Test Lead
Wire Gauge:15 AWG
Conductor Strand:392/0.0028"
Conductor Material:Copper, Bare
Jacket (Insulation) Material:Silicone
Jacket (Insulation) Diameter:0.150" (3.81mm)
Jacket (Insulation) Thickness:-
Length:164.0' (50.0m)
Voltage:1000V
Operating Temperature:-60°C ~ 180°C
Jacket Color:White
Ratings:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
81044/9-16-2
81044/9-16-2
HOOK-UP DL WALL STRND 16AWG RED
5856/7 OR005
5856/7 OR005
HOOK-UP STRND 20AWG ORANGE 100'
6716 BL001
6716 BL001
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 1000'
RN73H2ATTD1560C50
RN73H2ATTD1560C50
RES 156 OHM 0.25% 1/8W 0805
LHR0CB
LHR0CB
FUSE HLDR CART 300V 10A PNL MNT
CT2885-9-50
CT2885-9-50
GA0603Y563JBAAR31G
GA0603Y563JBAAR31G
CAP CER 0.056UF 50V X7R 0603