18UL1015STRBLU1000
Description
HOOKUP STRN 18AWG 600V BLU 1000'
DataSheet
18UL1015STRBLU1000 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:18 AWG
Jacket (Insulation) Diameter:0.110" (2.79mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.030" (0.76mm)
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:600V
Operating Temperature:105°C