WTL18-02-50
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
WIRE-TEST LEAD 18AWG RED
Catalog
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
DataSheet
WTL18-02-50 PDF
Type Description
Series:WTL
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Test Lead
Wire Gauge:18 AWG
Conductor Strand:-
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Propylene Terpolymer Rubber (EPDM)
Jacket (Insulation) Diameter:-
Jacket (Insulation) Thickness:-
Length:50.00' (15.24m)
Voltage:5000V
Operating Temperature:-30°C ~ 90°C