26UL1007STRYEL500
Description
HOOKUP STRND 26AWG 300V YLW 500'
DataSheet
26UL1007STRYEL500 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:26 AWG
Conductor Strand:7/34
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.050" (1.27mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.016" (0.41mm)
Length:500.0' (152.4m)
Voltage:300V
Operating Temperature:105°C