C2102A.93.05
Description
HOOK-UP STRND 20AWG 600V YEL 50'
DataSheet
C2102A.93.05 PDF
Type Description
Series:2102A
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:20 AWG
Conductor Strand:10/30
Conductor Material:Copper, Annealed Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.102" (2.59mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.032" (0.81mm)
Length:50.00' (15.24m)
Voltage:600V
Operating Temperature:-20°C ~ 105°C