24UL1007SLDRED500
Description
HOOK-UP SOLID 24AWG 300V RD 500'
DataSheet
24UL1007SLDRED500 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:24 AWG
Conductor Strand:Solid
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.053" (1.35mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.016" (0.41mm)
Length:500.0' (152.4m)
Voltage:300V
Operating Temperature:105°C