22UL1015STRBLU250
Description
HOOKUP STRND 22AWG 600V BLU 250'
DataSheet
22UL1015STRBLU250 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:7/30
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.095" (2.41mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.030" (0.76mm)
Length:250.0' (76.2m)
Voltage:600V
Operating Temperature:105°C