18STRBROGXL1000
Description
18 AWG GAUGE GXL AUTOMOTIVE STRA
DataSheet
18STRBROGXL1000 PDF
Cable Type:Hook-Up, Automotive
Wire Gauge:18 AWG
Jacket (Insulation) Diameter:0.091" (2.31mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.019" (0.48mm)
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:60V
Operating Temperature:125°C