24PTFESTRVIO1000
Description
HOOKUP STRN 24AWG 600V VIO 1000'
DataSheet
24PTFESTRVIO1000 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:24 AWG
Jacket (Insulation) Diameter:0.045" (1.14mm)
Jacket (Insulation) Thickness:-
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:600V
Operating Temperature:200°C
Jacket Color:Violet
Ratings:-
Features:Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
6828 GR001
6828 GR001
HOOK-UP STRND 15AWG GREEN 1000'
3079 WH005
3079 WH005
HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 100'
3049 RD001
3049 RD001
HOOK-UP STRND 26AWG RED 1000'
NTE2334
NTE2334
T-SI NPN DARLINGTON
MS3475W8-33S
MS3475W8-33S
CONN PLUG FMALE 3POS GOLD CRIMP
24PTFESTRVIO1000
24PTFESTRVIO1000
CONTROL LOGIC 16 IN 10 OUT 12V