18UL1015STRORG250
Description
HOOKUP STRND 18AWG 600V ORG 250'
DataSheet
18UL1015STRORG250 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:18 AWG
Jacket (Insulation) Diameter:0.110" (2.79mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.030" (0.76mm)
Length:250.0' (76.2m)
Voltage:600V
Operating Temperature:105°C