2451/32GN-500
Description
HOOK-UP STRND 32AWG GREEN 500'
DataSheet
2451/32GN-500 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:32 AWG
Conductor Strand:7/40
Conductor Material:Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material:Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.015" (0.38mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.0030" (0.076mm)
Length:500.0' (152.4m)
Voltage:300V
Operating Temperature:-90°C ~ 250°C
Jacket Color:Green
Ratings:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AZ123728 WH001
AZ123728 WH001
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 1000'
7133 GR001
7133 GR001
HOOK-UP STRND 18AWG GREEN 1000'
22759/43-20-2
22759/43-20-2
CABLE 1 COND 20AWG SHIELDED
MTE3061SL-WRC
MTE3061SL-WRC
EMITTER VISIBLE 620NM 50MA TO-46
FUSE BOARD MOUNT 80MA 250VAC RAD