55PC0211-22-96
Description
HOOK-UP STRND 22AWG WHT/VIO 10K'
DataSheet
55PC0211-22-96 PDF
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:19/34
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.046" (1.17mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.008" (0.20mm)
Length:10000' (3048.0m)
Voltage:600V
Operating Temperature:150°C