2615/28-BK-500
Description
HOOK-UP STRND 28AWG BLACK 500'
DataSheet
2615/28-BK-500 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:28 AWG
Conductor Strand:7/36
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Silicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter:0.046" (1.17mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.016" (0.41mm)
Length:500.0' (152.4m)
Voltage:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C
Jacket Color:Black
Ratings:UL Style 3132
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 100'
2843/1 GR001
2843/1 GR001
HOOK-UP SOLID 26AWG GREEN 1000'
3111441 TN002
3111441 TN002
HOOK-UP STRND 14AWG TAN 500'
SiT3372AC-4E2-33NB75.000000Y
SiT3372AC-4E2-33NB75.000000Y
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ HCSL
2615/28-BK-500
2615/28-BK-500
HOOK-UP STRND 28AWG BLACK 500'
ISL6425ERZ-T
ISL6425ERZ-T
IC REG CONV SATELLIT 2OUT 32QFN
TVP00DZ-11-35PA
TVP00DZ-11-35PA
CONN RCPT MALE 13POS GOLD CRIMP