55A0814-24-1
Description
HOOK-UP DL WALL STRND 24AWG BRN
DataSheet
55A0814-24-1 PDF
Type Description
Series:MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0814
Cable Type:Hook-Up, Dual Wall
Wire Gauge:24 AWG
Conductor Strand:19/36
Conductor Material:Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.045" (1.14mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.009" (0.23mm)
Length:-
Voltage:600V
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C