ATFC0311-22-2
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
VIGOR # :
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 600V RED
Catalog
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
DataSheet
ATFC0311-22-2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:19/34
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Fluoropolymer
Jacket (Insulation) Diameter:0.046" (1.17mm)
Jacket (Insulation) Thickness:-
Length:-
Voltage:600V
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C