99M0111-14-6
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
VIGOR # :
Description
HOOK-UP DUAL WALL STRND 14AWG
Catalog
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
DataSheet
99M0111-14-6 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up, Dual Wall
Wire Gauge:14 AWG
Conductor Strand:37/0.0098"
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Polyester
Jacket (Insulation) Diameter:0.093" (2.36mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.006" (0.15mm)
Length:-
Voltage:600V
Operating Temperature:120°C