FLTWC0311-22-4
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 600V YELLOW
DataSheet
FLTWC0311-22-4 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:19/34
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Polyester
Jacket (Insulation) Diameter:0.047" (1.19mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.006" (0.15mm)
Length:-
Voltage:600V
Operating Temperature:135°C