55PC0814-26-9
Description
HOOK-UP DUAL WALL STRND 26AWG
Catalog
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
DataSheet
55PC0814-26-9 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up, Dual Wall
Wire Gauge:26 AWG
Conductor Strand:19/38
Conductor Material:Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.039" (0.99mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.010" (0.25mm)
Length:-
Voltage:600V
Operating Temperature:200°C