55PC0213-14-9
Description
HOOK-UP DUAL WALL STRND 14AWG
DataSheet
55PC0213-14-9 PDF
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up, Dual Wall
Wire Gauge:14 AWG
Conductor Strand:19/27
Conductor Material:Copper, Nickel Coated
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.086" (2.18mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.008" (0.20mm)
Length:-
Voltage:600V
Operating Temperature:200°C