TSW30G-0100
Manufacturer
OK Industries (Jonard Tools)
VIGOR # :
Description
WIRE WRAPPING WIRE, GREE
Catalog
Wire Wrap
DataSheet
TSW30G-0100 PDF
Type Description
Series:TSW
Package:Box
Part Status:Active
Wire Gauge:30 AWG
Conductor Diameter:0.010" (0.25mm)
Length:100' (30.5m)
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.022" (0.55mm)