R28B-0100
Manufacturer
OK Industries (Jonard Tools)
VIGOR # :
Description
WIRE WW 28AWG PVDF BLUE 100'
Catalog
Wire Wrap
DataSheet
R28B-0100 PDF
Type Description
Series:-
Package:Roll
Part Status:Active
Wire Gauge:28 AWG
Conductor Diameter:0.013" (0.32mm)
Length:100' (30.5m)
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.023" (0.58mm)