R24BLK-0100
Manufacturer
OK Industries (Jonard Tools)
VIGOR # :
Description
WIRE WW 24AWG PVDF BLACK 100'
Catalog
Wire Wrap
DataSheet
R24BLK-0100 PDF
Type Description
Series:-
Package:Roll
Part Status:Active
Wire Gauge:24 AWG
Conductor Diameter:0.019" (0.50mm)
Length:100' (30.5m)
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.030" (0.76mm)
Conductor Material:Copper, Bare
Conductor Plating:Silver
Jacket Color:Black
Ratings:UL Style 1422
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
30-W-50-010
30-W-50-010
WIRE WW 30AWG PVDF WHITE 3" 50PC
W28-6A
W28-6A
WIRE WW 28AWG ETFE GRN 50' 2/PK
WD-30-R
WD-30-R
WIRE WW 30AWG PVDF RED 50'
CS136
CS136
SSR RELAY SPST-NO 2.5A 0-60V
UTP6ASD39BL
UTP6ASD39BL
COPPER PATCH CORD, CAT 6A (SD),
R24BLK-0100
R24BLK-0100
WIRE WW 24AWG PVDF BLACK 100'
GP1UM26RK
GP1UM26RK
SENSOR REMOTE REC 40.0KHZ 8.5M