KSW30BLK-0100
Manufacturer
OK Industries (Jonard Tools)
VIGOR # :
Description
WIRE WW 30AWG PVDF BLACK 100'
Catalog
Wire Wrap
DataSheet
KSW30BLK-0100 PDF
Type Description
Series:KSW
Package:Roll
Part Status:Active
Wire Gauge:30 AWG
Conductor Diameter:0.010" (0.25mm)
Length:100' (30.5m)
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.019" (0.50mm)