KSW30R-1000
Description
WIRE WW 30AWG PVDF RED 1000'
DataSheet
KSW30R-1000 PDF
Part Status:Active
Wire Gauge:30 AWG
Conductor Diameter:0.010" (0.25mm)
Length:1000' (304.80m)
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.019" (0.50mm)