KSW24W-0100
Manufacturer
OK Industries (Jonard Tools)
VIGOR # :
Description
WIRE 24AWG WHITE 100 FT CSW
Catalog
Wire Wrap
DataSheet
KSW24W-0100 PDF
Type Description
Series:KSW
Package:Roll
Part Status:Obsolete
Wire Gauge:24 AWG
Conductor Diameter:0.019" (0.50mm)
Length:100' (30.5m)
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.030" (0.76mm)
Conductor Material:Copper, Bare
Conductor Plating:Silver
Jacket Color:White
Ratings:UL Style 1422
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
30-W-50-050-V
30-W-50-050-V
WIRE WW 30AWG PVDF WHITE 7" CSPK
W28-6F
W28-6F
WIRE WW 28AWG ETFE YELLOW 50'
W28-6E
W28-6E
WIRE WW 28AWG ETFE WHITE 50'
RC202
RC202
BRIDGE RECT GLASS 100V 2A RC-2
KSW24W-0100
KSW24W-0100
WIRE 24AWG WHITE 100 FT CSW
GRIP WRENCH 11 MM