MAL214650332E3
VIGOR # :
915280
Description
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL
DataSheet
MAL214650332E3 PDF
Type Description
Series:146 RTI
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:3300 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:6000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Polarization:Polar
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:3.1 A @ 100 kHz
Impedance:19 mOhms
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Size / Dimension:0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max):1.378" (35.00mm)