MAL205656223E3
VIGOR # :
915982
Description
CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP
DataSheet
MAL205656223E3 PDF
Type Description
Series:056 PSM-SI
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:22000 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):40mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:12000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Polarization:Polar
Ratings:-
Applications:Audio
Ripple Current @ Low Frequency:4.48 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:28 mOhms
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):1.654" (42.00mm)