EMVE500ADA220MF60G
VIGOR # :
916232
Description
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD
DataSheet
EMVE500ADA220MF60G PDF
Type Description
Series:Alchip™- MVE
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:47 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.224" (5.70mm)
Surface Mount Land Size:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)