UVR1V4R7MDD6
VIGOR # :
917109
Description
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL
DataSheet
UVR1V4R7MDD6 PDF
Type Description
Series:UVR
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Capacitance:4.7 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:40 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:80 mA @ 10 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.059" (1.50mm)
Size / Dimension:0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max):0.492" (12.50mm)