381LX102M100H022
VIGOR # :
917261
Description
CAP ALUM 1000UF 20% 100V SNAP
DataSheet
381LX102M100H022 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:1000 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max):1.260" (32.00mm)