VHT68M25
VIGOR # :
917548
Description
CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL
DataSheet
VHT68M25 PDF
Part Status:Active
Capacitance:68 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Impedance:-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Size / Dimension:0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)