HVMLS263M7R5EA1A
VIGOR # :
917599
Description
CAP ALUM 26000UF 20% 7.5V FLTPCK
DataSheet
HVMLS263M7R5EA1A PDF
Part Status:Active
Capacitance:26000 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:7.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):51mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:19.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:21.1 A @ 20 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:1.000" (25.40mm)
Size / Dimension:2.000" L x 1.750" W (50.80mm x 44.45mm)
Height - Seated (Max):0.500" (12.70mm)