THA231M200AB0C
VIGOR # :
917701
Description
CAP ALUM 230UF 20% 200V T/H
DataSheet
THA231M200AB0C PDF
Type Description
Series:THA
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:230 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:200 V
ESR (Equivalent Series Resistance):650mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:800 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:1.36 A @ 20 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:1.807" L x 0.953" W (45.90mm x 24.20mm)
Height - Seated (Max):0.335" (8.50mm)