MAL214630222E3
VIGOR # :
917801
Description
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
DataSheet
MAL214630222E3 PDF
Type Description
Series:146 RTI
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:2200 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Polarization:Polar
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:2.8 A @ 100 kHz
Impedance:25 mOhms
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Size / Dimension:0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)