LKS1J822MESB
VIGOR # :
918190
Description
CAP ALUM 8200UF 20% 63V SNAP
DataSheet
LKS1J822MESB PDF
Part Status:Active
Capacitance:8200 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:63 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Applications:Audio
Ripple Current @ Low Frequency:4.05 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max):1.772" (45.00mm)