LKG1H223MKZ
VIGOR # :
918360
Description
CAP ALUM 22000UF 20% 50V SOLDER
DataSheet
LKG1H223MKZ PDF
Part Status:Active
Capacitance:22000 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Applications:Audio
Ripple Current @ Low Frequency:8.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:-
Lead Spacing:0.709" (18.00mm)
Size / Dimension:1.969" Dia (50.00mm)
Height - Seated (Max):3.268" (83.00mm)