B41888D5338M
VIGOR # :
922768
Description
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL
DataSheet
B41888D5338M PDF
Part Status:Active
Capacitance:3300 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):23mOhm @ 10kHz
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:3.2 A @ 100 kHz
Impedance:21 mOhms
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Size / Dimension:0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)