MAL225716681E3
VIGOR # :
922935
Description
CAP ALUM 680UF 400V 5000H
DataSheet
MAL225716681E3 PDF
Type Description
Series:257 PRM-SI
Package:Box
Part Status:Active
Capacitance:680 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:400 V
ESR (Equivalent Series Resistance):300mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Polarization:Polar
Ratings:-
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:2.84 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:3.976 A @ 10 kHz
Impedance:250 mOhms
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):1.850" (47.00mm)