EEE-FPE330UAR
VIGOR # :
923337
Description
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD
DataSheet
EEE-FPE330UAR PDF
Type Description
Series:FP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:33 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):360mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Polarization:Polar
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:156 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:240 mA @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.228" (5.80mm)
Surface Mount Land Size:0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)