MAL212624681E3
VIGOR # :
923384
Description
CAP ALUM 680UF 10V 8000H
DataSheet
MAL212624681E3 PDF
Type Description
Series:126 ALX
Package:Box
Part Status:Active
Capacitance:680 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):702mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Polarization:Polar
Ratings:-
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:300 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:360 mA @ 10 kHz
Impedance:1 Ohms
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.315" Dia x 0.709" L (8.00mm x 18.00mm)