EEE-HBE100UAR
VIGOR # :
923464
Description
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD
DataSheet
EEE-HBE100UAR PDF
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:28 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:47.6 mA @ 10 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max):0.228" (5.80mm)
Surface Mount Land Size:0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)