MAL213824151E3
VIGOR # :
923552
Description
CAP ALUM 150UF 20% 10V AXIAL
DataSheet
MAL213824151E3 PDF
Type Description
Series:138 AML
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:150 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):2.1Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Polarization:Polar
Ratings:-
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:140 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:950 mOhms
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.303" Dia x 0.500" L (7.70mm x 12.70mm)