B41858C3338M8
VIGOR # :
923708
Description
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL
DataSheet
B41858C3338M8 PDF
Type Description
Series:B41858
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:3300 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):41mOhm @ 10kHz
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:2.028 A @ 100 kHz
Impedance:34 mOhms
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)