B43890A9686M
VIGOR # :
927067
Description
CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL
DataSheet
B43890A9686M PDF
Type Description
Series:B43890
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:68 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:400 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:15000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:1.438 A @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Size / Dimension:0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max):1.457" (37.00mm)